Miejsce: Społeczeństwo Naj... Najdroższy na świecie garnitur

Najdroższy na świecie garnitur

Luksusowy projektant Alexander Amosu, którego znajdujący się w Londynie dom projektowy jest znany głównie z wysadzanych drogocennymi kamieniami telefonów i akcesoriów, stworzył w tym roku coś trochę odmiennego - stworzył najdroższy na świcie garnitur.Tkanina jednorzędowego garnituru jest wykonana z trzech rodzajów materiału.

Przede wszystkim z wełny wigonia (vicuna), najmniejszego przedstawiciela rodziny wielbłądowatych, który występuje w Ameryce Południowej. Jest to  najdroższa na świecie wełna ze względu na jej rzadkość i rygorystyczne przepisy dotyczące zbioru, ponieważ wigonie są pod całkowitą ochroną oraz nie zostały udomowione, żyjąc w stanie wolnym. Raz do roku są spędzane i strzyżone.

Innym materiałem użytym do wykonania tego wyjątkowego garnituru jest qiviut, luksusowa wełna wykonana z sierści wołu piżmowego (muskoxen), który występuje w arktycznych rejonach Ameryki Północnej i jest również objęty ścisłą ochroną.

Całość dopełnia pashmina, włókno podobne do kaszmiru pochodzące z tych samych okolic, czyli Himalajów, jednak jeszcze delikatniejsze i lżejsze niż kaszmir.

Należy też wspomnieć o guzikach wykonanych z 18-karatowego złota i wysadzanych diamentami.

Wykonanie tego fantastycznego cacka zajęło w sumie 80 godzin. Posiada on 5000 szwów.

Co najważniejsze garnitur został już kupiony przez  anonimowego nabywcę za równie fantastyczną cenę – 70 000 funtów szterlingów, czyli ponad 100 000 amerykańskich zielonych.

MichZdan

 


Polecamy:


Wykopy pod fundamenty - Lublin i okolice żwir Lublin . Zapraszamy na naszą stronę internetową.

Drzwiczki dla kota, atrakcyjne ceny drzwiczki dla kota Zapraszamy do sklepu zoologicznego BZIK.