Miejsce: Wiara Relikwie

Relikwie

RELIKWIA: WŁÓCZNIA PRZEZNACZENIA

Według wierzeń chrześcijan jest to włócznia Longinusa, rzymskiego legionisty, który przebił bok Chrystusa. Ta Relikwia posiada podobno uzdrawiającą moc, gdyż była zanurzona w krwi Zbawiciela.

Całun z Manoppello

W niewielkim sanktuarium w miasteczku Manopello we Włoszech znajduje się chrześcijańska Relikwia – kawałek materiału (17x24 cm), na którym widnieje obraz męskiego oblicza, przypuszczalnie Chrystusa. Większość badaczy uważa, że wizerunek jest oryginałem Chusty św. Weroniki, której kopię przechowuje się w Watykanie.

CAŁUN TURYŃSKI

Na tym dość dużym (437x113 cm) płótnie widnieje dwustronny obraz postaci ludzkiej. Jest to wizerunek rosłego, długowłosego mężczyzny z brodą i licznymi śladami ran (między innymi jedną kłutą między żebrami).

ŚWIĘTY GRAAL

Pisarze i badacze zajmujący się tematyką świętych relikwii chrześcijaństwa utożsamiają niekiedy świętego Graala z płótnem pogrzebowym, w którym w rzeczywistości zebrała się cała krew wyciekającą z ran Jezusa. Twierdzą oni, że ujednolicenie z kielichem nastąpiło wskutek pomyłki językowej.