Miejsce: Technologia

NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANA STRONA INTERNETOWA: YAHOO

Fot: Coolcaesar en.wikipedia CC-A 3.0Najczęściej odwiedzaną stroną internetową (na podstawie rankingu wejść Alexa) jest Yahoo – yahoo.com. Oficjalna nazwa serwisu pochodzi od frazy "Yet Another Hierarchical Officius Oracle" co oznacza kolejny zhierarchizowany system zarządzania bazą danych.

JAPONIA NAJWIĘKSZY PRODUCENT SAMOCHODÓW

Fot: Thomas doerfer wikipedia CC-A 3.0Pierwszą pozycję na liście czołowych producentów samochodów zajmuje Japonia. Jak podaje OICA Statistics Committee w 2006 roku zostało tu wyprodukowanych 9 756 515 pojazdów.

REKORD PRĘDKOŚCI SAMOLOTÓW ODRZUTOWYCH

Ostatniego rekordu prędkości samolotów odrzutowych dokonali piloci Eldon W. Joersz i Georg T. Morgan jun. w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w bazie Beale w Kalifornii.

SEIKAN NAJDŁUŻSZY TUNEL KOLEJOWY NA ŚWIECIE

Najdłuższym na świecie tunelem podmorskim jest japoński tunel kolejowy Seikan. Jego budowa zakończyła się w 1988 roku. Tunel ten mający 53 850 metrów łączy japońskie wyspy Hokkaido i Honsiu.

Historia internetu

Historia internetu
Nie wyobrażamy sobie dziś świata bez internetu, który liczy sobie dopiero czterdzieści lat, a tak naprawdę rozpowszechniony jest dopiero od 90 lat XX w. Wszystko zaczęło się w latach sześćdziesiątych , gdy naukowcy w USA grupa naukowców zaczęła pracować nad systemem porozumiewania się między różnymi organizacjami na wypadek ataku nuklearnego. Departament Obrony USA zlecił w 1965 r. rządowej agencji zajmującej się rozwojem technologii militarnej ARPA by rozpoczęła prace badawcze nad łączeniem komputerów w sieć. Historia Internetu zaczyna się  dokładnie 29 września 1969 roku, kiedy to w Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), a wkrótce potem w trzech następnych uniwersytetach zainstalowano w ramach eksperymentu finansowanego przez ARPA (Advanced Research Project Agency), zajmującą się koordynowaniem badań naukowych na potrzeby wojska, pierwsze węzły sieci ARPANET - bezpośredniego przodka dzisiejszego Internetu.

Gramofon - Historia

Gramofon to już legendarny odtwarzacz muzyki. Dla niektórych, zwłaszcza starszych pokoleń ma, wartość sentymentalną. Dziś gramofon wyszedł z powszechnego użycia, natomiast jest “narzędziem pracy” wszystkich DJ-ów. Czyż można sobie wyobrazić klubową imprezę bez charakterystycznych płyt, na których DJ skreczuje? Gramofon ma ciekawą historie, licząca sobie ponad 140 lat. Warto poznać jak kształtowały się losy odtwarzacza muzyki, który stał się ikoną swoich czasów. Historia zaczyna się w roku 1877 i jest związana z osobą Thomoasa Edisona, który skonstruował pierwsze urządzenie umożliwiające zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie muzyki.

Dżinsy: Jak to często bywa potrzeba jest matką wynalazku

Jak to często bywa potrzeba jest matką wynalazku. Ta zasada odnosi się również do wynalazku jakim były dżinsy.

Historia golenia

Odkrycia archeologiczne wskazują, iż ludzie zaczęli się golić jeszcze przed epoką brązu. Ukazują to malowidła ścienne z tamtego okresu, na których widać mężczyzn, golących się przy pomocy zaostrzonym muszli, zębów rekina czy krzemieniem. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym i technicznym stosowano coraz skuteczniejsze narzędzia- bardzo ostre noże czy prototypy brzytw.