Miejsce: Przyroda Zwierzęta ŻARŁACZ BIAŁY: NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY Z REKINÓW

Warning: Parameter 1 to plgContentPlg_Jabookmark::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /arolniczyserwer/ciekawyswiata/libraries/joomla/event/event.php on line 67

ŻARŁACZ BIAŁY: NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY Z REKINÓW

Fot: Pterantula (Terry Goss) en.wikipedia CC-A 3.0

Żarłacz biały jest najniebezpieczniejszym z rekinów, zajmuje pierwsze miejsce na liście gatunków rekinów powodujących najwięcej ofiar. Niesprowokowane ataki na ludzi wyniosły 237 z czego 64 to ataki niosące ofiary śmiertelne. Jest również jednym z największych rekinów drapieżnych, którego łowi się dla celów sportowych i komercyjnych.


Zamieszkuje on cieplejsze wody oceaniczne na różnej głębokości. Żarłacz biały osiąga 6 metrów długości i masę do 2 ton. Jego grzbiet jest ciemnoszary lub niebieskoszary a brzuch jasnoszary, aż po odcienie białego. Pysk ma krótki, kształtem przypominający stożek z małymi oczami, i uzębionymi szczękami.

Zęby są duże  osiągające 5 cm wysokości, kształtem przypominają małe trójkąciki o ostrych piłkowanych krawędziach. Pozwalają mu one polować na żółwie morskie, duże ryby, foki, ptaki morskie a nawet delfiny. Tym co wyróżnia go spośród wszystkich innych rekinów jest to, że w celu obserwowanie ofiary wystawia głowę ponad powierzchnię wody. Pozwala mu to dobrze ocenić pozycję ofiary i wybrać odpowiedni atak. Do ataków na człowieka dochodzi najczęściej na obszarze kąpielisk położonych w południowej Australii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii oraz południowej Afryce.

PAROZ

 


Reklama

Pol-Garden zajmuje się projektowaniem i budową ogrodów. http://www.rsogrody.pl Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Odzyskiwanie utraconych danych w rozsądnej cenie. usługi informatyczne lublin Zapraszamy na naszą stronę internetową.

Wyposażenie magazynu to nasza specjalność. folia pęcherzykowa lublin Zadzwoń i zamów wszystko co Ci trzeba.