Miejsce: Sławni ludzie Aktorzy

Aktorzy

MARILYN MONROE

Norma Jane Baker, bo tak brzmiało faktyczne nazwisko Monroe urodziła się w 1926 roku w Los Angeles jako nieślubna córka montażystki z Hollywood – Gladys Baker. Późniejsza aktorka nie była dzieckiem chcianym ani kochanym. Jej narodziny komplikowały życie matki, którą przerażała opieka nad niemowlakiem. Z tego powodu dziewczynka dzieciństwo spędziła w sierocińcach i rodzinach zastępczych. To znacząco ukształtowało jej charakter i miało wpływ na całe późniejsze życie.

Brigitte Bardot – NAJLEPSZY TOWAR EKSPORTOWY FRANCJI

Przez lata użyczała swoich rysów słynnemu symbolowi Republiki Francuskiej – Mariannie. Niewinna, zmysłowa, kontrowersyjna i urocza, emanująca seksapilem kobieta-dziecko. Prekursorka rewolucji seksualnej. To na jej prośbę Serge Gainsbourg stworzył prowokacyjną piosenkę Je t'aime... moi non plus.

HANKA ORDONÓWNA

Niezapomniana tancerka, aktorka i piosenkarka. Do klasyki polskiej muzyki należą wykonywane przez nią szlagiery: Na pierwszy znak, Miłość ci wszystko wybaczy, Piosenka o zagubionym sercu czy wreszcie Trudno. Jedna z największych gwiazd przedwojennych scen kabaretowych i teatralnych.