Miejsce: Budowle Drapacze chmur BURJ DUBAI - Wieża Dubajska

BURJ DUBAI - Wieża Dubajska

Tak zwana Wieża Dubajska jest obecnie najwyższym budynkiem na świecie. Ma 818 metrów i 206 kondygnacji. Zostanie ukończona prawdopodobnie w sierpniu 2009 roku.Początkowo budynek ten miął liczyć tylko 560 metrów, jednak w trakcie budowy główny architekt - Adrian Smith podjął decyzję o podwyższeniu obiektu. Burj Dubai zaprojektowała firma Skidmore, Owings and Merrill. Składa się on z części centralnej, zakończonej iglicą i dwóch ramion. Na najniższych piętrach będzie znajdował się hotel Giorgio Armaniego i inwestora - firmy Emaar.

Wieża ma wygląd przypominający ismenę, kwiat popularnie hodowany w tym rejonie świata. Ze względu na to, że powstaje w kraju muzułmańskim (Zjednoczone Emiraty Arabskie – Dubaj) wiele elementów architektonicznych nawiązuje do kultury islamskiej.

Szczyt wieży jest dostrzegalny z odległości 65 km. Będzie ona zaopatrzona w najszybsze windy świata – 18 m/s. Do budowy zużyto około 83 600 m2 szkła i 27 900 m2 metalu. System elektryczny będzie wymagał zasilania równego temu, jakie jest potrzebne do zapalenia 360 000 żarówek stuwatowych.

Kapy

 


Polecamy:


Profesjonalny masaż leczniczy - Lublin masaz Lublin . Pełna oferta na naszej stronie internetowej.

Oferujemy opiekę wykwalifikowanych instruktorów lublin siłownia . W naszej siłowni każdy czuje się dobrze.