Miejsce: Budowle Mosty MOST AKASHI KAIKYO

MOST AKASHI KAIKYO

Ten najdłuższy wiszący most na świecie, zwany także Perłowym Mostem łączy wybrzeża dwóch japońskich wysp: Honsiu i Awaji. Jego całkowita długość to prawie 4 km (3 911 m). Poza rekordową rozpiętością dzierży jeszcze dwa tytuły: najwyższego i najdroższego (5 miliardów $) mostu, jaki kiedykolwiek istniał.Most składa się z trzech przęseł, a specjalnie zaprojektowana struktura pozwala mu przetrwać silne podmuchy wiatru, trzęsienia ziemi i prądy morskie.

Zanim powstał na tym wodnym szlaku w cieśninie krążyły promy. Podróże były jednak bardzo niebezpieczne ze względu na sztormy często nawiedzające te tereny. W wyniku takiej morskiej burzy w 1955 roku 168 dzieci znalazło śmierć, gdyż statek zatonął.

Budowa rozpoczęła się w 1986 roku i trwała 12 lat. Początkowo nadwodna trasa miała służyć do transportu samochodowego i kolejowego, ale w trakcie konstrukcji zrezygnowano z budowy linii dla pociągów.

KaPy

 


Polecamy:


Szukasz zespołu na wesele? Dobrze trafiłeś zespół na wesele lublin . Skontaktuj się z nami już dziś.

Kompleksowa obsługa spółdzielni mieszkaniowych obsluga spoldzielni mieszkaniowych lublin . Zadzwoń i zapytaj o aktualną ofertę.