Miejsce: Przyroda

Rekiny ludojady

Nie wszystkie rekiny są niebezpieczne dla człowieka. Według naukowców tylko 10 gatunków tych ryb jest uważanych za niebezpieczne dla człowieka.

Nietoperze pływają?

Okazuje się że tak. Do tej pory nie stwierdzono gatunków nietoperzy, które by nie pływały, chociaż żadne nie nurkują.

Dziób Tukana: jak plaster miodu

Każdy gdy widzi Dziób Tukana zastanawia się ile on może ważyć i jak taki ptak go potrafi udźwignąć.

Sosna Lamberta: najwyższa sosna świata

Sosna Lamberta zwana też sosną cukrową to jeden z najwyższych gatunków drzew na świecie. Osiąga rozmiary nawet powyżej 80 m wysokości.

Kałamarnica olbrzymia: potwór o 10 ramionach

Kałamarnica olbrzymia, należy do głowonogów i jest drugim po Mesonychoteuthis hamiltoni największym znanym mięczakiem na świecie. Posiada dziesięć ramion. Pierwszy żywy okaz zaobserwowano 30 września 2004 roku niedaleko wysp Ogasawara.

Kanguroszczur: może obywać się bez wody

Kanguroszczur występował niegdyś licznie na całym południu Australii, dziś zamieszkuje tylko małe regiony na południowym zachodzie Australii Zachodniej. Jest to ssak z rodziny kanguroszczurowatych wyróżniający się nietypowymi dla torbaczy preferencjami pokarmowymi.

Najrzadszy owad świata: Dryococelus australis

Dryococelus australis to gatunek straszyka z rodziny Phasmatidae, występujący endemicznie na wyspie Lord Howe.

KUKURYDZA NAJPOPULARNIEJSZE ZBOŻE ŚWIATA

Fot: burgkirsch wikipedia CC-A 2.5Kukurydza – najpopularniejsze zboże świata. Jest rośliną uprawną odkrytą w Środkowej Ameryce. Roczna produkcja kukurydzy wynosi 724 589 004, główna jej produkcja skupiona jest wokół Stanów Zjednoczonych i Chin.

NAJCIĘŻSZY DINOZAUR: BRUHATKAJOZAUR

Fot: Steveoc 86 wikipedia CC-A 3.0Bruhatkajozaur to najcięższy dotąd odkryty Dinozaur, którego szacowana waga wynosiła od 175 do 220 ton, a wysokość 26-44 m.

Strona 1 z 3