Sól

Jest to związek chemiczny, chlorek sodu, który stosowany jest jako konserwant oraz przyprawa. W sprzedaży znajduje się sztucznie wzbogacona związkami jodu sól nazwana solą jodowaną.Lekarze i dietetycy zalecają spożywanie soli w jak najmniejszych ilościach i zastąpienie jej na przykład ziołami, gdyż jest ona bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Najlepsze byłoby dla nas gdybyśmy całkowicie wyeliminowali sól z naszego jadłospisu, a już po dwóch tygodniach nie będziemy czuć różnicy w potrawach. Jest to udowodnione naukowo. Spożywanie soli w nadmiarze może skutkować nadciśnieniem tętniczym, a to wylewem czy zawałem serca. Podczas spożywania soli w nadmiarze pobierana jest i zatrzymywana w organizmie woda, przez co możemy zacząć tyć.

Japońscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że istnieje związek pomiędzy nadmiernym spożywaniem soli a rakiem żołądka. Kolejnym skutkiem może być uszkodzenie nerek.

Maksymalne spożycie soli dziennie nie powinno przekraczać 5 g, czyli jednej płaskiej, małej łyżeczki. Dotyczy to nie tylko doprawiania potraw solą, ale także chlorku sodu, który znajduje się w już gotowych potrawach. Jeśli już musimy używać to najlepiej soli nierafinowanych, czyli kamiennych oraz soli morskiej. Sól łatwo możemy zastąpić ziołami takimi jak: estragon, bazylia, tymianek.

AnMar

 


Polecamy:


Oświetlenie apartamentów i mieszkań w Bydgoszczy lampy łódź . Promocje dla nowych klientów.

Produkujemy napędy do bram bramy lublin . Oferujemy najniższe ceny na rynku.