Miejsce: Budowle Wieże BURJ AL-ARAB

BURJ AL-ARAB

Najbardziej charakterystyczny budynek Dubaju. Stoi 15 km od centrum miasta i 25 km od lotniska. Wybudowany w kształcie żagla na sztucznej wyspie 280 m od brzegu w Zatoce Perskiej. Jest najwyższym hotelem na świecie (321m) i jednym z niewielu, który może poszczycić się aż siedmioma gwiazdkami.Jego budowa trwała 5 lat. Ma swoją własną załogę szoferów, jeżdżących Rolls-Royce'ami i BMW. Dysponuje helikopterem, który transportuje gości z lotniska za około 10 000 dirham (1 dirham to około 90 gr.) . Lądowanie jest spektakularne – na 28 piętrze obiektu. Burj Al-Arab oferuje nieporównywalne standardy i komfort obsługi. Wielkość apartamentów waha się od 170 m2 do 780 m2. Jest ich w sumie 202. Można tu też wynająć luksusowy jacht z pełną obsługą i najlepsze sportowe samochody Aston Martin, Ferrari lub  Lamborghini.

Budynek ma 60 kondygnacji. Znajduje się tu kilkanaście restauracji i pomieszczeń leczniczych, solaria, sauna, jacuzzi, pływalnie i baseny do nurkowania, muzeum, biblioteka oraz kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową.

Wyposażenie hotelu zostało specjalnie zaprojektowane lub dobrane do wystroju. W najbardziej luksusowych apartamentach znajdują się złote lub złocone elementy. Każdy z gości ma do dyspozycji kucharza, lokaja, a na specjalne żądanie także ochronę. Pracowników jest sześciokrotnie więcej niż gości. Hotel został tak zaprojektowany, by był bezpieczny na wypadek trzęsienia ziemi, huraganów itp. Nocą jest oświetlany wielokolorowym światłem.

Należy pamiętać, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, dlatego w hotelu panują niestety pewno obostrzenia dotyczą stroju, zachowania,

Doba kosztuje tu około 20 000 zł za osobę.

KaPa

 


 

Kompleksowe wykonawstwo poddaszy - najtaniej na rynku poddasza lublin . Sprawdź naszą ofertę w internecie.