Miejsce: Wiara Wierzenia

Wierzenia

Matuzalem: najstarszy człowiek świata

Według Bibli Matuzalem, (Metuszelach) był najstarszym człowiekiem, miał żyć 969 lat. Występuje w Księdze Rodzaju, w rozdziale 5, w wersach 21-27. Był synem Henocha, ojcem Lamecha i dziadkiem Noego.

Zielone Światki

Zesłanie Ducha Świętego jest to święto religijne, które ma miejsce pięćdziesiąt dni po Niedzieli Wielkanocnej. Ten dzień upamiętnia zstąpienie Ducha Świętego na apostołów, którzy po tym fakcie zaczęli głosić w wielu różnych językach słowo Boże. Zanim nastąpiło Wniebowstąpienie Jezusa, zapowiedział on, iż zstąpi na nich Duch Święty.

ŻYCIE POZAGROBOWE EGIPCJAN

Egipcjanie wierzyli, że  istnieje życie po śmierci, dlatego starannie przygotowywali się do ostatniej wędrówki. Ciało zmarłego balsamowano i mumifikowano, by dobrze służyło w nowym życiu. Wyciągano wnętrzności i zastępowano je ziołami. Główne narządy składano do specjalnych naczyń.

ZMORY

Zmory to półdemony, które dręczą śpiących i wysysają z nich krew. Marami, bo tak też niekiedy je nazywano, stawali się ludzie o zrośniętych brwiach, różnokolorowych oczach, siódme córki, dusze potępieńców i grzesznych kobiet.

DUCHY DOMOWE

Słowianie wierzyli, że duchy przodków często pozostają na długi czas ze swoimi bliskimi i pod postacią tak zwanych domowików zamieszkują obejścia. Uważano, że szczególnie lubią kąty, szczeliny, zapiecki, a także wszelkie przytulne i ciepłe miejsca półmroku.

Strona 1 z 3