Miejsce: Sławni ludzie Wynalazcy LOUIS DAGUERRE

LOUIS DAGUERRE

Ten francuski malarz, dekorator, artysta i chemik urodził się w 1787 roku w Cormeilles. Zasłynął jako wynalazca dioramy – specjalnej techniki malarskiej na półprzezroczystej tkaninie, papierze lub szkle, która odpowiednio podświetlana dawała iluzoryczne wrażenie trójwymiarowości.


Reklama

Pełna obsługa dokumentów firmowych - Warszawa i okolice przechowywanie dokumentów warszawa . Sprawdź naszą ofertę na stronie internetowej.

Remonty i wykańczanie pomieszczeń - Austria http://fliesenleger-wien24.at/ . Sprawdź naszą ofertę w internecie.

Zjeżdżalnie dmuchane - wynajem - promocyjne ceny atrakcje dla dzieci łódzkie . Zdjęcia naszych zabawek na stronie internetowej.
Następnie rozpoczął współpracę z Josephem Nicéphore'em Niepce'em. Razem odkryli nową technikę fotografii, nazwaną od nazwiska Louisa – dagerotypią. W 1839, po latach doświadczeń, Daguerre zaprezentował przed Francuską Akademią Nauk pierwszą fotografię tego typu. Obraz powstawał na posrebrzanej płytce miedzianej. Utrwalany był parami rtęci. Zakupiony przez francuski rząd patent wkrótce stał się powszechny na całym świecie.

Daguerre zmarł z powodu choroby serca w 1851 roku w Bry-sur-Marne, 12 km od Paryża. W miejscu pochówku stoi dziś jego pomnik.

KaPy